Tlačiarne s modernou LED technológiou

13. 12. 2016

PREČO PRÁVE LED TLAČIARNE? 
 

Uvedenie LED technológie v tlačiarniach malo veľký úspech aj vďaka tomu, že oproti konkurenčným laserovým modelom prinášajú radu výhod. Medzi tie základné patria vysoko kvalitné „High Definition“ farebné tlačové výstupy, ekologická prívetivosť, kompaktné rozmery a mimoriadne vysoká spoľahlivosť. Štandardom je jednopriechodová farebná tlač, ktorá umožňuje potlač papiera alebo dokonca obálok s vysokou gramážou. 

HIGH DEFINITION VÝSTUPY

Menšia veľkosť tlačových bodov a využitie veľkého množstva diód spôsobuje, že tlačové výstupy sú presnejšie a kvalitnejšie, a to i na okrajoch stránky. Technológia ProQ upravuje dobu, počas ktorej je každá dióda rozsvietená, a tak pozitívne ovplyvňuje ostrosť detailov a vernosť farebného podania.

EKOLOGICKÁ PRÍVETIVOSŤ

Spoločnosť OKI si je vedomá svojej zodpovednosti voči životnému prostrediu, a tak všetky svoje produkty navrhuje a vyrába s ohľadom naň. Napríklad spotreba energie v režime hlbokého spánku je u novej C530 menej než 1,1 W – ekvivalent malej LED autožiarovky. Bežné tlačiarne majú oproti tomu spotrebu energie v pohotovostnom režime 5 W a viac. Inteligentný Eco Mode prispôsobuje rýchlosť a „zapekaciu“ teplotu pri tlači, a tým umožňuje rýchlejšiu a lacnejšiu tlač častých úloh do dvoch stránok.

KOMPAKTNÉ ROZMERY

Pri nových tlačových hlavách použila OKI na uchytenie svietivých diód tenkú epitaxnú* vrstvu, čím sa podarilo zmenšiť počet prepojení v čipe a zredukovať jeho veľkosť o nezanedbateľných 22 percent. Vďaka tomu sú LED tlačové zariadenia podstatne menšie než laserové. 

SPOĽAHLIVOSŤ

LED tlačové zariadenia majú menej pohyblivých častí, a preto sú mimoriadne spoľahlivé. Táto moderná technológia, ktorá na rozdiel od laserovej tlače neobsahuje žiadne analógové prvky prenosu obrazu, je natoľko spoľahlivá, že na LED tlačovú hlavu poskytuje OKI doživotnú záruku, alebo záruku rovnú dobe životnosti samotného zariadenia.

Buďte pravidelne informovaní Prihláste sa do nášho newslettera pre pravidelné infromácie