Malé podniky majú možnosť znížiť svoje tlačové náklady

20. 02. 2017

MAJAX prostredníctvom značky Konica Minolta ponúka doposiaľ najjednoduchšie riešenie pre monitoring a zabezpečenie tlače

Nová aplikácia nevyžaduje vlastný server ani stálu IT podporu

 

Senec, 20. február 2017 – Zákazníci spoločnosti MAJAX môžu získať väčšiu kontrolu nad svojimi tlačovými nákladmi a dosiahnuť úspory až 30% ročne. Umožní to nový nástroj na evidenciu a automatický reporting vytlačených a kopírovaných dokumentov. Aplikácia bONZ nevyžaduje server ani prítomnosť firemného IT špecialistu. Je preto vhodná najmä pre menšie firmy, ktoré si nemôžu dovoliť investovať do náročnejších riešení.

„Služby sledovania tlačovej prevádzky sú najčastejšou požiadavkou našich zákazníkov. Presný monitoring tlače vedie k zvýšeniu zodpovednosti užívateľov a je možné ho použiť k rozúčtovaniu nákladov na jednotlivé strediská. Týmto spôsobom je možné znížiť tlačové náklady takmer o tretinu,“ povedal Tomáš Kopecký, produktový manažér Konica Minolta Slovakia.

„Pre menšie spoločnosti bola často prekážkou vyššia obstarávacia cena a IT náročnosť doterajších riešení. Preto sme vyvinuli jednoduchú a cenovo úspornú aplikáciu, ktorú je možné ľahko nainštalovať priamo do multifunkčného zariadenia, a ktorá nevyžaduje žiadnu ďalšiu investíciu do samotného serveru.“

Novú funkciu slúžiacu na automatické sledovanie prevádzky tlačových zariadení môžu využiť aj zákazníci s jedným multifunkčným prístrojom. Je vhodná pre drobné organizácie, akými sú napríklad advokátska kancelária, malé obce či detašované pracoviská veľkých firiem, ktoré nedisponujú vlastným IT špecialistom alebo oddelením.

Prehľad o využívaní tlačových prístrojov jednotlivými užívateľmi je každý mesiac automaticky zasielaný mailom vopred určenej osobe. "Funkcia bONZ taktiež zvyšuje zabezpečenie tlačených a kopírovaných dokumentov. Povinná autorizácia užívateľov totiž zabraňuje nepovolaným osobám v manipulácii s citlivými informáciami,“ dodal T. Kopecký. Novú aplikáciu je možné nainštalovať do väčšiny multifunkčných zariadení Konica Minolta formátu A3.

Buďte pravidelne informovaní Prihláste sa do nášho newslettera pre pravidelné infromácie